Par mums | Kontakti

MansMedijs.lv kopš 2021.gada ir privāts emuārs par žurnālistiku un citām Latvijas sabiedrībai aktuālām tēmām. Šis emuārs ir tīmekļa entuziastu veidots un uzturēts, neieguldot nekādus līdzekļus kā tikai personīgo laiku. Šeit ikviens interesents var iesūtīt preses relīzi vai rakstu publicēšanai un iegūt pieredzi žurnālistikā. Šis domēna vārds tika no jauna reģistrēts 2021.gadā un emuārs izveidots ar mērķi praktizēt SEO jeb tīmekļa vietnes optimizēšanu meklēšanas dziņiem. Šis mērķis jau pamazām tiek sasniegts, jo meklētājos kā Google un Bing šī vietne pēc dažiem atslēgas vārdiem jau ir ierindojias pirmajā lapā.

Sazinieties ar mums vai iesūtiet rakstus publikācijai, sazinieties ar mums e-pastā raksti.

Vēsturiski portāls bija komunikācijas studiju nodaļas studentu veidots un attīstīts

Sākums bija projekts, ko izstrādāja Līga Rozentāla un Aija Volka komunikācijas zinātnes maģistra studiju programmas praktikuma kursā „Žurnālistikas meistarība” 2009./2010. akadēmiskā gada rudens semestrī. Kursa laikā tapa šā portāla – medija – projekts, kas studentiem dotu vidi, kurā trenēt savas žurnālista un redaktora prasmes, analizēt mediju un žurnālistikas praksi un meklēt jaunus žanrus un formātus šobrīd, kad žurnālistikai tik daudz izaicinājumu un arī neskaidrību. Pirms Ziemassvētkiem viņām pievienojās vieslektore Inga Spriņģe. Portāla tehnisko izstrādi vadīja LU datorzinātņu doktora programmas students Jānis Viklis.

Projekta sākšanas darbus uzņēmās komunikācijas zinātnes maģistra studiju programmas studente Liliāna Ozoliņa, pirmos rakstus portālam kā redaktores gatavoja Liliānas kursa biedrenes Līva Brice, Liene Pālēna un Linda Zviedrāne-Leimane. Redaktora darbu uzņēmās arī komunikācijas zinātnes doktora studiju programmas studentes Olga Procevska, Klinta Ločmele, Laura Ardava un Didzis Bērziņš.

Par autoriem, kā varat redzēt, kļuvuši arī daudzi bakalaura studiju programmas studenti, kuri realizēja mācību uzdevumus dažādos kursos.

Pirmo mērķi sasniedza – izveidot portālu, kuru atbilstoši savām iegūtajām zināšanām un prasmēm, savā starpā sadarbojoties, veidotu bakalaura, maģistra un doktora programmas studenti un nodaļas mācībspēki. Taču apmierināti nevaram būt. Vēl daudz kas pārdomājams, diskutējams, organizējams un plānojams, lai izveidotu ciešu sazobi starp studiju kursiem un tajos iegūto zināšanu un prasmju lietojumu reālā medijā – www.mansmedijs.lv un lai studentu darbi tajā būtu redzami, dzirdami un lasāmi.

Un vēl tālākais bija veidot www.mansmedijs.lv tā, lai tas nekalpotu tikai par treniņa vietu studentiem, bet veidotos par sarunu un ideju telpu mediju profesionāļiem – žurnālistiem, redaktoriem, kritiķiem un arī īpašniekiem, un ikvienam, kam rūp, kas notiek ar medijiem un žurnālistiku Latvijā un kādu vēlamies redzēt žurnālistiku un medijus nākotnē. Šobrīd studentu portāls atrodams adresē mansmedijs.lu.lv.